Tipbet: Επικίνδυνη έξοδος για τον Ατρόμητο

Για την 17η αγωνιστική της Super League, η Ξάνθη φιλοξενεί τον Ατρόμητο (19:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και έξι ματς στο πρωτάθλημα η Ξάνθη, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς φιλοξενήθηκε από τον Παναθηναϊκό, με τον οποίο και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Αν και προηγήθηκε στο 19′, με τον Ματίας Κάστρο, είδε τους γηπεδούχους να κάνουν έστω και προσωρινά την ανατροπή (48′, 68′). Εν τέλει, το εύστοχο πέναλτι του Ματίας Κάστρο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν αρκετό για να αποφύγει την ήττα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 20 στο σύνολο και βρίσκεται στην όγδοη θέση της κατάταξης. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Δεν κατάφερε να γευτεί της χαρά της νίκης για δεύτερο σερί ματς στο πρωτάθλημα ο Ατρόμητος, μετά και την ήττα στην έδρα του Παναθηναϊκού (1-0). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι φιλοξένησε τον Παναιτωλικό, με τον οποίο και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά το μεταξύ τους 2-2. Παρότι προηγήθηκε στο 50′ με τον Ενσικουλού, είδε τους Αγρινιώτες να κάνουν έστω και προσωρινά την ανατροπή (69′, 77′). Εν τέλει όμως, το τέρμα του Μούγιακιτς στο 83′, του χάρισε και το βαθμό. Κάπως έτσι έφτασε τους 29 συνολικά και είναι στην τρίτη θέση, μετά από τις 15 πρώτες αγωνιστικές. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας του απολογισμός στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στην πιο πρόσφατη του έξοδο.