Tipbet: Επτά Under 2.5 σε οκτώ παιχνίδια η Λιλ

Για την 32η αγωνιστική  της Ligue 1, η Λιλ υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα, η Λιλ παρέμεινε αήττητη, μετά και τη νίκη επί της Ναντ (2-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ φιλοξενήθηκε από τη Ρεμς, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε με τον Ζοσέ Φοντέ στο 55′, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο 78ο λεπτό. Έβδομο ματς πρωταθλήματος από τα οκτώ τελευταία της, στο οποίο σημειώνεται Under 2.5. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 61 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση της κατάταξης, στο +5 από την τρίτη Λυών. Στις εννέα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Αήττητη παραμένει εδώ και εννέα αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Παρί Σεν Ζερμέν, μετρώντας οκτώ νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Τούχελ υποδέχθηκε τη Στρασμπούργκ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Προηγήθηκε με τον Τσούπο-Μοτίνγκ στο 13′, είδε την αντίπαλο της να φτάνει στην ανατροπή (26′, 38′), για να φέρει το ματς στα ίσα ο Κέρερ, οκτώ λεπτά πριν από το φινάλε. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 81 συνολικά και είναι στην κορυφή της κατάταξης, έχοντας 20 πόντους διαφορά και παιχνίδι λιγότερο από τους διώκτες της. Στις έντεκα νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.