Tipbet: Για την πρώτη νίκη μετά από τρεις σερί ήττες

Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 31η αγωνιστική της Premier League, η Μπράιτον υποδέχεται την Κάρντιφ (21:45), την οποία η Tipbet προσφέρει με πλήθος αγορών!

Την τρίτη διαδοχική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Μπράιτον, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σαουθάμπτον (0-1 εντός) και Τσέλσι (3-0 εκτός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρις Χάτον υποδέχθηκε τη Μπόρνμουθ, κόντρα στην οποία γνώρισε μια πολύ βαριά ήττα με 0-5. Βρέθηκε πίσω λίγο μετά το μισάωρο, για να δεχθεί ακόμη τέσσερα στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Νοκάερ στο 68ο λεπτό. Τρίτο ματς από τα τέσσερα τελευταία της στο οποίο σημειώνεται Over 2.5. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 17η θέση με 33 βαθμούς, πέντε μακριά από την επικίνδυνη ζώνη. Στις έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα έξι τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (1-1-4).

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Κάρντιφ προέρχεται από την τρίτη σερί ήττα της, έχοντας προηγηθεί αυτές κόντρα σε Τσέλσι (1-2 εντός) και Μάντσεστερ Σίτι (2-0 εκτός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Γουόρνοκ φιλοξενήθηκε από τη Μπέρνλι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο μετά το μισάωρο, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Παράλληλα, αυτό ήταν το έκτο διαδοχικό παιχνίδι στη διοργάνωση, που ολοκληρώνεται με 2-3 Goals. Μετά και από τη νέα της αυτή ήττα, βρίσκεται στην 18η θέση και εντός επικίνδυνης ζώνης, με 28 βαθμούς, απέχοντας πέντε πόντους μακριά από τη σωτηρία της και την αποψινή της αντίπαλο. Σε 16 εξόδους για το φετινό πρωτάθλημα, πανηγύρισε μόλις δύο νίκες, μετρώντας ακόμη δύο ισοπαλίες και δώδεκα ήττες. Ηττήθηκε στις πέντε από τις έξι τελευταίες εξόδους της.