Tipbet: Για την τέταρτη διαδοχική νίκη του ο Άρης

Για την 21η αγωνιστική της Super League, ο Άρης υποδέχεται τον Πανιώνιο (18:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται ο Άρης, ερχόμενος από την τρίτη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ξάνθη (0-1 εκτός) και ΠΑΣ Γιάννινα (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σάββα Παντελίδη φιλοξενήθηκε από τον Αστέρα Τρίπολης, στην έδρα του οποίου επικράτησε με 0-3. Το σκορ άνοιξε ο Λάρσον στο ένατο λεπτό, με τον Ντιγκινί να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του στο 23′. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ματέο Γκαρσία. Έκτο διαδοχικό παιχνίδι που ολοκληρώνεται με N/G. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 32 συνολικά και βρίσκεται στην πέμπτη θέση της κατάταξης. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα.

Από τη δεύτερη διαδοχική του ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται ο Πανιώνιος, μετά και από εκείνη κόντρα στον Ολυμπιακό (4-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκη Μάντζιου υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Σμύρνης, από τον οποίο και ηττήθηκε με 0-1. Ένα γκολ που δέχθηκε στο 73ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι που ολοκληρώνεται με N/G. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην ένατη θέση, μετρώντας 22 βαθμούς, ούσα περισσότερους από την επικίνδυνη ζώνη. Στις δυο νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του στο πρωτάθλημα, όντας χωρίς διπλό σε πέντε εξόδους (0-1-4).