Tipbet: Με έπαθλο την τρίτη θέση Μαλάτιασπορ και Μπεσίκτας

Για την 22η αγωνιστική της Süper Lig, η Μαλάτιασπορ υποδέχεται τη Μπεσίκτας (19:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια για το Μαλάτιασπορ, μετρώντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ερόλ Μπουλούτ φιλοξενήθηκε από την Κόνιασπορ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι προηγήθηκε με το τέρμα του Άλεκσιτς στο 74′, είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσα, πέντε λεπτά πριν το φινάλε, από το σημείο του πέναλτι. Πέμπτη σερί παιχνίδι για το πρωτάθλημα που ολοκληρώνει με G/G, ενώ ήταν και η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία μετά και από εκείνη με αντίπαλο την Καϊσέρισπορ (1-1 εντός). Έφτασε έτσι τους 34 βαθμούς και είναι στην τέταρτη θέση, απέχοντας δυο από την τρίτη Μπεσίκτας. Στις έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος, μένοντας αήττητη στα οκτώ τελευταία της (5-3-0).

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Μπεσίκτας, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σενιόλ Γκιουνές υποδέχθηκε τη Μπούρσασπορ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Τα δυο τέρματα του Μπουράκ Γιλμάζ στο 40ο και στο 62ο λεπτό ήταν και αυτά που της χάρισαν τη νίκη. Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνη επί της Αντάλιασπορ, φτάνοντας έτσι τους 36 βαθμούς, που τη φέρνουν στην τρίτη θέση, δυο βαθμούς πάνω από την αποψινή της αντίπαλο και τρεις μακριά από τη δεύτερη Γαλατασαράι. Τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες της εξόδους (3-1-1).