Tipbet: Μια ήττα σε 16 εντός έδρας ματς η Σταντάρ Λιέγης

Για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι οφ της Jupiler League, η Σταντάρ Λιέγης υποδέχεται την Άντερλεχτ (21:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα μετά από πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, γνώρισε και πάλι η Σταντάρ Λιέγης. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ, η ομάδα του Μισέλ Πρεντόμ φιλοξενήθηκε από την Κλαμπ Μπριζ, στην έδρα της οποίας γνώρισε μια βαριά ήττα με 4-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, δεδομένου πως οι γηπεδούχοι υπερείχαν στο παιχνίδι. Πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι που σημειώνεται Over 2.5, ενώ τα επτά από τα οκτώ τελευταία της ολοκληρώθηκαν με G/G. Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση με 33 βαθμούς, τέσσερις μακριά από τη δεύτερη Κλαμπ Μπριζ και πέντε από την πρωτοπόρο Γκενκ. Σε 16 εντός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, υπέστη μόλις μια ήττα, μετρώντας ακόμη έντεκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

Από την πλευρά της, η Άντερλεχτ, προέρχεται από την τρίτη διαδοχική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Γκενκ (3-0 εκτός) και Κλαμπ Μπριζ (2-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ, η ομάδα του Φρεντ Ρούτεν υποδέχθηκε την Αντβέρπ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με τον Γκέρκενς στο 33’, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση έξι λεπτά αργότερα και να ολοκληρώνει την ανατροπή, επτά λεπτά πριν από το φινάλε. Τρίτο διαδοχικό παιχνίδι της που σημειώνεται το Over 2.5. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 26 βαθμούς, πάνω μόνο από τη Γάνδη, κατά ένα βαθμό. Σε 16 εκτός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, μετράει επτά νίκες και εννέα ήττες, έχοντας πάρει το διπλό στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.