Tipbet: Μια νίκη σε οκτώ εντός η Μάλαγα

Για την 40η αγωνιστική της Segunda División, η Μάλαγα υποδέχεται τη Σαραγόσα (22:00), με την Tipbet να προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις νίκες για τη Μάλαγα, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Στο προηγούμενο παιχνίδι της, η ομάδα του Βίκτορ Σάντσεθ υποδέχθηκε την Οβιέδο, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Ο Αντριάν στο 16′ άνοιξε το σκορ με πέναλτι, με τον Χάβι Οντιβέρος να διπλασιάζει τα τέρματα της στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, πριν ο Σιφουέντες μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα, δέκα λεπτά πριν το φινάλε. Έφτασε έτσι τους 65 βαθμούς και είναι στην πέμπτη θέση της κατάταξης. Εντός έδρας έχει απολογισμό δέκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα οκτώ τελευταία εντός της (1-4-3).

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Σαραγόσα, μετά και από εκείνη επί της Εξτρεμαδούρα (0-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βίκτορ Φερνάντεθ υποδέχθηκε τη Χιχόν, της οποίας και επικράτησε με 4-2. Παρότι βρέθηκε πίσω δυο φορές (8′, 47′), εν τέλει πήρε τη νίκη με τα τέρματα των Άλβαρο Βάσκεθ (39′, 70′), Παπουνασβίλι (66′) και Μαρκ Γκουάλ (90’+1). Τέταρτη νίκη σε πέντε αναμετρήσεις, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Έφτασε έτσι τους 50 βαθμούς και είναι στην 14η θέση της κατάταξης, ούσα βαθμολογικά αδιάφορη. Εκτός έδρας έχει απολογισμό έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες και οκτώ ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στις δυο τελευταίες εξόδους της.