Tipbet: Μόλις μια εντός έδρας ήττα η Ατλέτικο

Για την 25η αγωνιστική της La Liga, η Ατλέτικο Μαδρίτης υποδέχεται τη Βιγιαρεάλ (17:15) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της νίκη, μετά από τις δυο διαδοχικές ήττες κόντρα σε Μπέτις (1-0 εκτός) και Ρεάλ Μαδρίτης (1-3 εντός), πανηγύρισε και πάλι η Ατλέτικο Μαδρίτης. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντιέγκο Σιμεόνε αντιμετώπισε τη Ράγιο Βαγιεκάνο, εκτός έδρας, της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα του Γκριεζμάν στο 74′, ήταν αυτό που έκρινε το παιχνίδι. Ήταν το πέμπτο από τα έξι τελευταία ματς πρωταθλήματος, που σημειώνεται N/G. Έφτασε τους 47 βαθμούς και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, επτά πόντους πίσω από την Μπαρτσελόνα και δυο πάνω από την Ρεάλ. Στις εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί στο πιο πρόσφατο. Την Τετάρτη, επικράτησε με 2-0 της Γιουβέντους, εντός έδρας, για τη φάση των “16” του Champions League.

Επιστροφή στις νίκες για τη Βιγιαρεάλ, μετά από δέκα παιχνίδια με απολογισμό έξι ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στο πρωτάθλημα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χάβι Καγιέχα υποδέχθηκε τη Σεβίλλη, επικρατώντας με 3-0. Το σκορ άνοιξε ο Άλβαρο Γκονζάλεθ στο 20′, με τον Εκαμπί να διπλασιάζει τα τέρματα της στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε ο Πεντράθα, στο 86ο λεπτό. Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία της αντίστοιχα ματς ολοκληρώθηκαν με Over 2.5. Έφτασε τους 23 βαθμούς και παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης. Στις δυο νίκες, έξι ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος, ούσα χωρίς διπλό στις οκτώ τελευταίες εξόδους (0-4-4). Παράλληλα, δεν έχει σκοράρει στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες. Την Πέμπτη, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1, εντός έδρας, με τη Σπόρτινγκ, για τη φάση των “32” του Europa League.