Tipbet: Να αποδείξει πως είναι το φαβορί

Για τη φάση των “16” στο κύπελλο Τουρκίας, η Μπόλουσπορ υποδέχεται τη Γαλατασαράι (18:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Μπόλουσπορ, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Στο πιο πρόσφατο από αυτά, το Σάββατο, η ομάδα του Σαΐτ Καραφιρτιναλάρ φιλοξενήθηκε από την Οσμάνλισπορ, στα πλαίσια της 1. Lig, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1. Ο Ντουράκ σημείωσε το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του, μειώνοντας έστω και προσωρινά σε 2-1, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην όγδοη θέση, όπου και μετράει 28 βαθμούς, απέχοντας τρεις από την πρώτη εξάδα και τα πλέι οφ της κατηγορίας. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο απολογισμός σε εντός έδρας αναμετρήσεις, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, επικρατώντας μια φορά στα έξι τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (1-2-3). Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε την Φαβ BB με συνολικό σκορ 7-3 (5-1 εντός, 2-2 εκτός).

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Γαλατασαράι, όπου και μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Φατίχ Τερίμ υποδέχθηκε την Ανκαραγκουτσού, στα πλαίσια της Süper Lig, την οποία και συνέτριψε με 6-0. Τα τέρματα των Γκουμούς (1′, 26′), Ονιεκουρού (21′, 59′, 63′) και Μπαντού Εντιαγέ (86′) ήταν και αυτά που της χάρισαν τη νίκη. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 32 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση, μαζί με την Μαλάτιασπορ, απέχοντας έξι πόντους από την πρωτοπόρο Μπασακσεχίρ. Τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις, έχοντας επικρατήσει μια φορά στις τέσσερις τελευταίες της (1-1-2). Στον προηγούμενογύρο, απέκλεισε την Κετσιορενγκουτσού με συνολικό σκορ 3-2 (1-2 εκτός, 1-1 εντός).

**Ισχύει για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.