Tipbet: Οκτώ αγωνιστικές αήττητη η Μπέρνλι

Για την 28η αγωνιστική της Premier League, η Νιουκάστλ υποδέχεται τη Μπέρνλι (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις νίκες για τη Νιουκάστλ, μετά από δυο παιχνίδια στο πρωτάθλημα, με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Το Σάββατο, η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ υποδέχθηκε τη Χάντερσφιλντ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Αγωνιζόμενη με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 20′, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Ροντόν στο 46′ και έξι λεπτά αργότερα να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον Αγιόθε Πέρεθ, για το τελικό αποτέλεσμα. Τρίτο διαδοχικό Under 2.5 στο πρωτάθλημα. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 28 βαθμους και είναι στην 15η θέση, ούσα τέσσερις πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Στις πέντε νίκες, μια ισοπαλία και οκτώ ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, επικρατώντας στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα της ματς. Τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ολοκληρώθηκαν με N/G.

Αήττητη παραμένει εδώ και οκτώ αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Μπέρνλι, με πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Σον Ντάις φιλοξένησε την Τότεναμ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Παρότι προηγήθηκε με το τέρμα του Γουντ στο 57′, είδε την αντίπαλο της να φέρνει το ματς στα ίσα, οκτώ λεπτά αργότερα. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Μπαρνς, επτά λεπτά πριν το φινάλε, ήταν και αυτό που της χάρισε τη νίκη. Τέταρτο σερί ματς που ολοκληρώνεται με G/G. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 30 συνολικά και είναι στην 13η θέση, μαζί με την Κρίσταλ Πάλας, ούσα δυο πάνω από την αποψινή της αντίπαλο. Στις τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της για το φετινό πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους (2-2-0). Από τις πέντε πιο πρόσφατες, οι τέσσερις ήταν με G/G και Over 2.5.