Tipbet: Πέντε σερί G/G η Έργκριτε

Η Έργκριτε υποδέχεται τη Σιριάνσκα (20:00), για την 11η αγωνιστική της Superettan, και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ένα αρνητικό σερί έξι αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα “τρέχει” η Έργκριτε, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, αντιμετώπισε τη Ντάλκουρντ, εκτός έδρας, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 3-2, παρότι είχε προηγηθεί με 0-2 από το πρώτο ημίχρονο. Και στα πέντε τελευταία της παιχνίδια σημειώθηκε G/G. Βρίσκεται έτσι στην 11η θέση με δώδεκα βαθμούς, όσους έχει και η Βέστερας, με ματς όμως περισσότερο. Σε πέντε εντός έδρας αναμετρήσεις μετράει μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, ενώ σε όλες σημειώθηκε Under 2.5.

Μετά από επτά αναμετρήσεις, όπου και μετρούσε τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, η Σιριάνσκα πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, αντιμετώπισε τη Μπρομαποϊκάρνα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0, με γκολ που σημείωσε στο 48ο λεπτό. Και στα τρία τελευταία της παιχνίδια σημειώθηκε N/G και Under 2.5. Βρίσκεται έτσι στην 14η θέση με εννέα βαθμούς, όσους έχει και η Έστερ, με ματς όμως περισσότερο. Σε πέντε εκτός έδρας αναμετρήσεις μετράει μια νίκη, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, αγνοώντας το διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.