Tipbet: Τρεις σε τέσσερις αγωνιστικές η Τσέλσι

Στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής στην Premier League, η Τσέλσι φιλοξενεί την Τότεναμ (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος υπέστη η Τσέλσι, παρότι προερχόταν από νίκη επί της Χάντερσφιλντ (5-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Μαουρίτσιο Σάρι αντιμετώπισε τη Μάντσεστερ Σίτι, εκτός έδρας, κόντρα στην οποία γνώρισε μια βαριά ήττα με 6-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με τους “πολίτες” να κάνουν ότι θέλουν στον αγωνιστικό χώρο και τους “μπλε” να είναι κατώτεροι των προσδοκιών. Αυτό ήταν και το τέταρτο διαδοχικό ματς πρωταθλήματος που ολοκληρώνεται με N/G. Βρίσκεται στην έκτη θέση της κατάταξης με 50 βαθμούς, απέχοντας δυο από την πέμπτη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο. Στις οκτώ νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος, έχοντας επικρατήσει και στα δυο τελευταία της, ενώ τα έξι από τα επτά πιο πρόσφατα ήταν με N/G. Την Κυριακή, γνώρισε την ήττα στα πέναλτι (3-4) από τη Μάντσεστερ Σίτι, μετά το μεταξύ τους 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση, για τον τελικό του League Cup.

Μετά από τις τέσσερις διαδοχικές νίκες που πανηγύρισε επί των Φούλαμ (1-2 εκτός), Γουότφορντ (2-1 εντός), Νιουκάστλ (1-0 εντός) και Λέστερ (3-1 εντός), η Τότεναμ γνώρισε και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Μαουρίτσιο Σάρι αντιμετώπισε τη Μπέρνλι, εκτός έδρας, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 57′, έφτασε προσωρινά προσωρινά με τον Κέιν, οκτώ λεπτά αργότερα, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 83′, γνωρίζοντας έτσι την ήττα. Από τα πέντε τελευταία της ματς πρωταθλήματος, τα τέσσερα ήταν με G/G και Over 2.5. Παραμένει στην τρίτη θέση, με 60 βαθμούς, πέντε πόντους μακριά από τη δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι. Στις έντεκα νίκες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, με τις τέσσερις τελευταίες της εξόδους να ολοκληρώνονται με Over 2.5.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.