Tipbet: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς της Νουμάνθια

Στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής της Segunda División, η Νουμάνθια υποδέχεται τη Μάλαγα (22:00), σε μια αναμέτρηση που η Tipbet προσφέρει με πλήθος αγορών!

Δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Νουμάνθια, μετά και την ήττα κόντρα στη Χιχόν (1-2 εντός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λόπεθ Γαράι αντιμετώπισε την Τενερίφη, εκτός έδρας, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 24ο λεπτό, όμως έφτασε στην ισοφάριση με το τέρμα του Ιγκίνιο Μαρίν, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της ματς. Μετά από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 14η θέση, έχοντας συγκεντρώσει 35 βαθμούς, απέχοντας τόσο από τις πρώτες θέσεις όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Μπροστά στο κοινό της, έχει απολογισμό έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος, με τα επτά από τα οκτώ τελευταία της αντίστοιχα ματς να ολοκληρώνονται με Over 2.5.

Μετά από οκτώ αναμετρήσεις, με τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες, η Μάλαγα γνώρισε και πάλι την ήττα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Μουνίθ υποδέχθηκε την Οσασούνα, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα με τον Αντριάν στο 15′, όμως στην πορεία είδε την αντίπαλό της να κάνει την ανατροπή (47′, 75′) και να επικρατεί. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην τέταρτη θέση, έχοντας συγκεντρώσει 50 βαθμούς. Μακριά από την έδρα της έχει απολογισμό πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, μένοντας αλώβητη στις έξι τελευταίες εξόδους της (3-3-0). Οι πέντε πιο πρόσφατες ολοκληρώθηκαν με N/G και Under 2.5.