Tipbet: Χωρίς νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Μπέτις

Για τη φάση των “32” του Europa League, η Μπέτις φιλοξενεί τη Ρεν (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών! Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Μπέτις, όπου και μετράει τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Την Κυριακή, η ομάδα του Κίκε Σετιέν φιλοξένησε την Αλαβές, για τη La Liga, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Αν και προηγήθηκε με τον Λο Σέλσο στο 15′, είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει δυο λεπτά πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας, για το τελικό αποτέλεσμα. Ήταν το τρίτο παιχνίδι από τα τέσσερα τελευταία της που σημειώνεται G/G. Έφτασε τους 33 βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση, ούσα τρεις πόντους μακριά από την πρώτη εξάδα. Στις εννέα νίκες, οκτώ ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στη σεζόν, μένοντας αήττητη στα πέντε τελευταία (2-3-0). Στα πέντε από τα έξι πιο πρόσφατα σημειώθηκε G/G.

Μετά από τέσσερα παιχνίδια, με απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία, σε όλες τις διοργανώσεις, η Ρεν γνώρισε και πάλι την ήττα. Την Κυριακή, η ομάδα του Ζουλιέν Στεφάν αντιμετώπισε τη Ρεμς, για τη Ligue 1, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το τρίτο μόλις λεπτό, ενώ το δεύτερο τέρμα που δέχθηκε στο 68′, έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες είχε για κάτι το θετικό. Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια ολοκληρώθηκαν Over 2.5. Βρίσκεται στην ένατη θέση, με 36 βαθμούς, “συγκατοικώντας” με Στρασβούργο και Νιμ, ούσα τέσσερις πόντους μακριά από την πρώτη τετράδα. Στις έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στη σεζόν. Οι έξι από τις οκτώ τελευταίες έξοδοι της ολοκληρώθηκαν με Under 2.5.