Το Γκλάντμπαχ – Λειψία με πλήθος αγορών στο Stoiximan.gr

Η Γκλάντμπαχ υποδέχεται τη Λειψία (21:30), για την τρίτη αγωνιστική της Bundesliga, και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Μια νίκη και μια ισοπαλία μετράει η Γκλάντμπαχ, μετά και τις δυο πρώτες αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, αντιμετώπισε τη Μάιντς, εκτός έδρας, από όπου και έφυγε με το διπλό, επικρατώντας με 1-3. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό, στην πορεία ωστόσο έκανε μια επική ανατροπή, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Λάινερ (31′), Πλεά (77′) και Εμπολό (79′). Στην πρεμιέρα, είχε αναδειχθεί ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Σάλκε, εντός. Με N/G ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Χωρίς νίκη στα εννέα τελευταία εντός της για τη διοργάνωση, όπου και μετράει τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες.

Εξαιρετικό ξεκίνημα στη σεζόν πραγματοποιεί η Λειψία, ερχόμενη από τη δεύτερη διαδοχικά της νίκη στο πρωτάθλημα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, αντιμετώπισε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, εντός έδρας, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Τα τέρματα των Βέρνερ (10′) και Πόουλσεν (80′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν απλά για το τελικό αποτέλεσμα, ένα λεπτό πριν το φινάλε. Στην πρεμιέρα, είχε επικρατήσει με 0-4 στην έδρα της Ουνιόν Βερολίνου. Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Έφυγε με το διπλό στις οκτώ από τις δέκα τελευταίες εξόδους της, μετρώντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.