Το Μαυροβούνιο – Τσεχία με πλήθος αγορών στο Stoiximan.gr

Το Μαυροβούνιο υποδέχεται την Τσεχία (21:45), για την έκτη αγωνιστική των ομίλων για τα προκριματικά του Euro 2020, και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Μετά από τέσσερις αναμετρήσεις στα προκριματικά, το Μαυροβούνιο έχει απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, αντιμετώπισε την Τσεχία, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 3-0. Βρέθηκε πίσω στο 18′, με το αυτογκόλ του Κοπίτοβιτς στο 49′ να κάνει δυο τα τέρματα των Τσέχων, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με πέναλτι, οκτώ λεπτά πριν το φινάλε. Προέρχεται από φιλική νίκη επί της Ουγγαρίας, με 2-1. Με G/G ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία του παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

Στις ήττες επέστρεψε η Τσεχία, μετά τις δυο σερί νίκες με Βουλγαρία (2-1 εντός) και Μαυροβούνιο (3-0 εντός). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, αντιμετώπισε το Κόσοβο, από το οποίο και ηττήθηκε 2-1, παρότι ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο σκορ, με το τέρμα που σημείωσε ο Σικ στο 16ο λεπτό. Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.