To Μπαρτσελόνα – Χετάφε με πλήθος αγορών στο Stoiximan.gr

Στις 17:00, στο Καμπ Νου, η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Χετάφε, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της La Liga και ο Stoiximan προσφέρει το ματς με πλήθος αγορών.

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα με το δραματικό 2-3 στην έδρα της Μπέτις, την περασμένη Κυριακή. Η ομάδα του Σετιέν ξεκίνησε πολύ άσχημα τον αγώνα και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, 1-0 από τον Κανάλες και 2-1 από τον Φεκίρ, ενώ ενδιάμεσα ισοφάρισε ο Ντε Γιονγκ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μπουσκέτς ισοφάρισε σε 2-2 και ο Λεγκλέ έγραψε το 2-3 στο 72ο λεπτό. Τέσσερα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Φεκίρ για τους γηπεδούχους. Παραμένει στο -3 από τη Ρεάλ, που είχε περάσει νωρίτερα από την Παμπλόνα.

Η Χετάφε είναι σε εξαιρετική κατάσταση τον τελευταίο μήνα, μετρά 4/4 νίκες με μηδέν παθητικό (!!!) και έχει βρεθεί 3η, με επτά βαθμούς λιγότερους από τη σημερινή της αντίπαλο. Τρομερή δουλειά ο κόουτς Μπορδαλάς έχει δημιουργήσει ένα εξαιρετικό σύνολο που επικράτησε κατά σειρά των Λεγανές (0-3 εκτός), Μπέτις (1-0 εντός), Μπιλμπάο (0-2) και Βαλένθια (3-0). Το περασμένο Σάββατο κυριάρχησε απόλυτα της Βαλένθια, και το τελικό αποτέλεσμα ήταν πέρα για πέρα δίκαιο, αφού δεν απειλήθηκε καθόλου από τους φιλοξενούμενους. Σκόρερ της νίκης  ο Χόρχε Μολίνα (Χ2) και ο Μάτα.