Το Μπενφίκα – Πόρτο με πλήθος αγορών στο Stoiximan

Η Μπενφίκα υποδέχεται την Πόρτο (21:00), για την τρίτη αγωνιστική της Liga NOS, και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Μπενφίκα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, φιλοξενήθηκε από τη Μπελενένσες, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 0-2. Προηγήθηκε με τον Ράφα Σίλβα στο 58′, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πίτσι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Είχε προηγηθεί αυτή της πρεμιέρας κόντρα στην Πάσος Φερέιρα (5-0 εντός). “Τρέχει” έτσι ένα αήττητο σερί 21 αγώνων στο πρωτάθλημα, μετρώντας 20 νίκες και μια ισοπαλία.

Από την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται από τη δική της πλευρά, η Πόρτο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, υποδέχθηκε τη Σετούμπαλ, κόντρα στην οποία επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ζε Λουίς, καθώς πέτυχε χατ τρικ (1′, 20′, 63′), με τον Ντίαζ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 64ο λεπτό. Πρώτοι βαθμοί για φέτος, καθώς είχε προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας στην έδρα της Ζιλ Βιθέντε (2-1). Επικράτησε στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της ματς στο πρωτάθλημα.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.