Το Ολλανδία (Γ) – Ιαπωνία (Γ) με πλήθος αγορών στο Stoiximan.gr

Η Ολλανδία αντιμετωπίζει την Ιαπωνία (22:00), στα πλαίσια των “16” στο Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών, και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Σε τρεις αναμετρήσεις στη φάση των ομίλων, η Ολλανδία είχε το απόλυτο. Μετά από τις νίκες επί των Νέα Ζηλανδία (1-0) και Καμερούν (3-1), αντιμετώπισε τον Καναδά, κόντρα στον οποίο επικράτησε με 2-1. Η Ντέκερ στο 54′ έβαλε μπροστά στην ομάδα της, με τις Καναδέζες να ισοφαρίζουν με τη συμπλήρωση μιας ώρας. Όμως, το τέρμα της Μπέρενστεϊν στο 75ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια.

Αντιθέτως, από μια νίκη, ισοπαλία και ήττα μέτρησε η Ιαπωνία σε τρία παιχνίδια στη φάση των ομίλων. Στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής, αντιμετώπισε την Αγγλία, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο 14′, δεχόμενη και ένα δεύτερο στα έξι λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης. Προκρίθηκε ως καλύτερη δεύτερη του ομίλου, μένοντας πίσω μόνο από την Αγγλία. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.