Το Ολυμπιακός – Ομόνοια με πλήθος αγορών στη Stoiximan.gr

stoiximan

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί την Ομόνοια για τα πλέι οφ του Champions League και η Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Πρεμιέρα φέτος για τον Ολυμπιακό στο Champions League, καθώς ήταν στους ισχυρούς και θα παίξει απευθείας στα πλέι οφ. Τη σημερινή της αντίπαλό τη γνωρίζει από μεταξύ τους φιλικό προετοιμασίας τον Ιούλιο που μας πέρασε, όπου κέρδισε χωρίς προβλήματα με 3-0. Έχει ξεκινήσει δυναμικά τη σεζόν 2020-2021 με νίκη στη Superleague επί του Αστέρα Τρίπολης με 3-0 την προηγούμενη Παρασκευή. Μία εβδομάδα νωρίτερα, κατέκτησε τίτλο για την προηγούμενη μεν αγωνιστική περίοδο, ωστόσο πέτυχε να πάρει το κύπελλο με το 1-0 νικώντας την ΑΕΚ. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς είναι σε καλή φόρμα και ψυχολογία.

Πολύ καλά πάει η αγωνιστική περίοδος για την Ομόνοια σε Κύπρο και ειδικά Ευρώπη. Τελευταίος της αντίπαλος στον τρίτο προκριματικό γύρο ήταν ο Ερυθρός Αστέρας και μετά την ισοπαλία 1-1 το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι. Και πάλι πέρασε με παράταση τις δύο προηγούμενες αντιπάλους της στη διοργάνωση, πρώτα την Αραράτ και έπειτα τη Λέγκια Βαρσοβίας. Αν δεν περάσει στους ομίλους του Champions League θα αγωνιστεί σε αυτούς του Europa League, πάντως. Μάλιστα, για πρώτη φορά σε τέτοια φάση σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή διοργάνωση. Προέρχεται από θετικό αποτέλεσμα με νίκη στο κυπριακό πρωτάθλημα στο “σπίτι” της κόντρα στην ΑΕΚ Λάρνακας και σκορ 2-1.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.