Το Ουρουγουάη U20 – Ισημερινός U20 με πλήθος αγορών στο Stoiximan.gr

Η Ουρουγουάη U20 αντιμετωπίζει τον Ισημερινό U20 (18:30), για τη φάση των “16” στο Παγκόσμιο Κύπελλο U20, και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Σε τρεις αναμετρήσεις στους ομίλους του Παγκοσμίου Κυπέλλου, η Ουρουγουάη U20 πανηγύρισε ισάριθμες νίκες. Την τελευταία αγωνιστική, η ομάδα του Γκουστάβο Φερέιρα τέθηκε αντιμέτωπη με τη Νέα Ζηλανδία, της οποίας και επικράτησε με 0-2. Το σκορ άνοιξε ο Νούνιες στο 40′, με τον Ροντρίγκες να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τρίτη σερί νίκες, μετά και από εκείνες επί των Νορβηγία (3-1) και Ονδούρα (0-2), τερματίζοντας έτσι στην πρώτη θέση του ομίλου. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα.

Αντιθέτως, ο Ισημερινός U20 προέρχεται από την πρώτη φετινή του νίκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Την τελευταία αγωνιστική, η ομάδα του Χόρχε Τσέλικο τέθηκε αντιμέτωπη με το Μεξικό, του οποίου και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Πλάτα στο 12ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Στα δυο προηγούμενα ματς είχε μια ισοπαλία με την Ιαπωνία (1-1) και μια ήττα από την Ιταλία (0-1), με αποτέλεσμα να προκριθεί ως μια από τις τέσσερις καλύτερες τρίτες ομάδες των ομίλων. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια του, φιλικά και επίσημα.

Παράλληλα, το Stoiximan.gr προσφέρει και την αναμέτρηση Φάμπιο Φονίνι – Αλεξάντερ Ζβέρεφ (13:55) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.