To Ρεάλ Μαδρίτης – Θέλτα με πλήθος αγορών στο Stoiximan.gr

Στις 22:00 η Ρεάλ Μαδρίτης φιλοξενεί στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου τη Θέλτα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής στη La Liga και ο Stoiximan προσφέρει το ματς με πλήθος αγορών.

Η Ρεάλ επέστρεψε στις νίκες με το εμφατικό 1-4 στην Παμπλόνα. Μετά τον τραυματικό αποκλεισμό στα προημιτελικά του Copa Del Rey από τη Σοσιεδάδ, την Κυριακή βρέθηκε να χάνει 1-0 από την Οσασούνα, όμως η απάντησή της ήταν εκκωφαντική. Πριν ολοκληρωθεί το 1ο ημίχρονο, γύρισε το ματς με Ίσκο και Σέρχιο Ράμος και οι Βάθκεθ και Γιόβιτς έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη μετά το 80ο λεπτό. Έτσι οι “μερέγχες” παραμένουν στην κορυφή του πρωταθλήματος με 3 πόντους διαφορά από την Μπαρτσελόνα.

Η Θέλτα πέτυχε νίκη – βάλσαμ την περασμένη Κυριακή. Την πρώτη της στο πρωτάθλημα μετά το 1-3 στη Βιγιαρεάλ στις 24 Νοεμβρίου! Λύγισε τη Σεβίλλη εντός έδρας και ανέπνευσε καθώς ανέβηκε στην 17η θέση, στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ από το 23ο λεπτό (Εν Νεσιρί), αλλά βρήκε το σθένος να γυρίσει το παιχνίδι με δύο τέρματα από το 78ο λεπτό και μετά. Ο ηγέτης Ιάγο Άσπας ισοφάρισε και ο Σίστο έδωσε τη σημαντικότατη νίκη στο 91′!