Το Τσέλσι – Άρσεναλ με πλήθος αγορών στο Stoiximan

Η Τσέλσι αντιμετωπίζει την Άρσεναλ (22:15), για την 24η αγωνιστική της Premier League και το Stoiximan προσφέρει το ματς με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Τσέλσι, μετά από τρεις αναμετρήσεις, όπου και μετρούσε δυο νίκες και μια ισοπαλία. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, αντιμετώπισε τη Νιουκάστλ, εκτός, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0, μετά από τέρμα που δέχθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Σημειώθηκε Under 2.5, στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Στις πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί τρεις φορές στα πέντε πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (2-0-3).

Αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων “τρέχει” στο πρωτάθλημα η Άρσεναλ, έχοντας απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, αντιμετώπισε τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με την οποία έμεινε στο 1-1, παρότι προηγήθηκε με τον Μαρτινέλι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Σημειώθηκε G/G, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Στις δυο νίκες, έξι ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-4-0).

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.