Ζουβεντούδε – Μπραζίλ ντε Πελότας: Ανάλυση αγώνα

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ

Αήττητη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα η Ζουβεντούδε, η οποία και μετράει πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζιλμάρ Νταλ Πότσο φιλοξενήθηκε από την Παϊσαντού, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το μεταξύ τους 0-0. Τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο διατηρεί ανέπαφη την εστία της, μετά και από εκείνα κόντρα σε Κρισιούμα (1-0), Μποά (0-2) και ABC Νατάλ (3-0).

Με το βαθμό που πήρε, η Ζουβεντούδε έφτασε τους 17 συνολικά στο πρωτάθλημα και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ούσα και στο +3 από τη δεύτερη Γκουαρανί. Με τέρματα 11-3, έχει από τις καλύτερες επιθέσεις και άμυνες, μέχρι στιγμής, στην κατηγορία. Νικηφόρα και τα τέσσερα φετινά παιχνίδια μπροστά στο κοινό της. Στην διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Μπρούνο Κολάσο (ΑΜ 5/0) που ξεπέρασε το πρόβλημα που τον ταλαιπωρούσε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Παϊσαντού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΜΠΡΑΖΙΛ ΠΕΛΟΤΑΣ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Μπραζίλ Πελότας, μετά από δυο σερί ήττες κόντρα σε Σεαρά (2-3) και Λουβερντένσε (4-0). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ροτζέριο Τσίμερμαν φιλοξένησε την Βίλα Νόβα, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-0. Ο Λίνκομ άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη να κάνει δυο τα τέρματα της ομάδας του στο 72′. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ραφίνια.

Στους έντεκα βαθμούς πλέον η Μπραζίλ Πελότας και στην ένατη θέση, μαζί με τις Γκοϊάς, Παϊσαντού, Σεαρά και Οέστε. Παράλληλα, με τέρματα 10-11, διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις και χειρότερες άμυνες της κατηγορίας. Μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Εκτός είναι ο τιμωρημένος Ζοάο Αφόνσο (ΜΕ 8/0), σε αντίθεση με του Λεάντρο Λέιτε (ΜΕ 7/0) και Βάγκνερ (ΜΕ 6/1) που εξέτισαν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.