Κουπόνι στοιχήματος (30/07): Τα βλέμματα στο Champions League

kouponi stoiximatos

Το κουπόνι πάμε στοίχημα της Τρίτης (30/07) περιλαμβάνει πολύ σημαντικές αναμετρήσεις για τον 2ο Προκριματικό Γύρο του Champions League, επαναληπτικούς για τα προκριματικά του Europa, ενώ συνεχίζεται η δράση στη Λατινική Αμερική.  Πάμε να δούμε συνοπτικά τα σημαντικότερα παιχνίδια από το σημερινό πρόγραμμα.

Ολυμπιακός – Βικτόρια Πλζεν

Την προηγούμενη εβδομάδα στην Τσεχία ο Ολυμπιακός υπέφερε για ένα ημίχρονο, πέρασε την “μπόρα” και στην επανάληψη έδειξε ότι μπορούσε να πετύχει ένα τέρμα που θα του έδινε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης. Δεν είχαν καθαρό μυαλό στην τελική πάσα όμως οι ερυθρόλευκοι και σήμερα θα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί στην άμυνα καθώς οι Τσέχοι έδειξαν πιο επικίνδυνοι στους ανοιχτούς χώρους και όχι όταν καλούνται να διασπάσουν μία καλά οργανωμένη άμυνα.

ΑΠΟΕΛ – Σουτιέσκα Νίκσιτς

Με το ένα πόδι στον επόμενο προκριματικό γύρο και απέναντι σε μία εκ των Καραμπάκ ή Ντάνταλκ, βρίσκεται ο πρωταθλητής Κύπρου ΑΠΟΕΛ μετά την εκτός έδρας νίκη που πέτυχε στο Μαυροβούνιο την περασμένη εβδομάδα. Σκόρερ της νίκης (0-1) στην έδρα της Σουτιέσκα ο Ντε Βινσέντι με εκτέλεση πέναλτι, αστόχησαν σε δική τους εκτέλεση οι γηπεδούχοι, που είχαν τις ευκαιρίες να σκοράρουν ένα τέρμα.

Μακάμπι Τελ-Αβίβ – Κλουζ

Στη Ρουμανία την προηγούμενη βδομάδα η Κλουζ έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση με τη νίκη της 1-0. Σκόρερ των Ρουμάνων και πάλι ο φορμαρισμένος Ομρανί, ο οποίος σκόραρε και το Σάββατο για το τοπικό πρωτάθλημα, ενώ είχε πετύχει χατ – τρικ στον 1ο προκριματικό απέναντι στην Αστάνα. Δεν είναι καλό το κλίμα στη Μακάμπι του Βλάνταν Ίβιτς και μετά την ήττα του πρώτου αγώνα θα παίξει με την πλάτη στον τοίχο και την πίεση της έδρας.

Βασιλεία – PSV

Συναρπαστική η πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων στο Αϊντχόφεν, με εναλλαγές στο σκορ. Το 1-0 έκαναν οι Ολλανδοί νωρίς, όμως η Βασιλεία ανέτρεψε το σκορ με γκολ στο 45΄και στο 79′! Εκεί που όλα έδειχναν πως οι Ελβετοί θα επιστρέψουν στη βάση του με ένα σπουδαίο αποτέλεσμα, δέχθηκαν δύο τέρματα στο 88ο και στο 92ο λεπτό και απόψε θα αναγκαστούν να επιτεθούν από την αρχή αν θέλουν να περάσουν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.